Podróże

Ekranizacja powieści o wielkim polskim globtroterze – Projekt Biały Jaguar

Obce sławicie, swego nie znacie – słowa te nadal są wybitnie aktualne. Figura kultowego rozbitka Robinsona Crusoe jest znana niemal wszystkim, jednak nie tak dużo osób spotkało się z Johnem Bobrem, protagonistą powieści „Wyspa Robinsona”, „Orinoko” oraz „Biały Jaguar”, dziełom polskiego reportażysty oraz podróżnika Arkadego Fiedlera. Nie jest to powieść historyczna, niemniej jednak figura Johna Bobra oparta jest na pewnych asumptach, a to znaczy drewnianej łodzi z tekstem „JOHN BOBER / POLONUS / 1726” znalezionej na wyspie Coche.

Czy adaptacja filmowa „Wyspy Robinsona” jest realna?

Tak przyciągająca seria powieści kategorycznie zasługuje na ekranizację – ma ona duży potencjał również pod względem kulturowym, jak i handlowym. Bajeczne przygody Johna Bobra to materiał, który doskonale nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd inicjatywa na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc porywającą prozę Arkadego Fiedlera z nowoczesnym podejściem do filmu, wolno dostarczyć widzom niezapomnianych wrażeń, wzbudzając podziw i przenosząc w świat tropikalnych wysp. Morał nasuwa się sam – jest to recepta na sukces.

Czy projekt Biały Jaguar będzie dużym sukcesem?

Fikcja jest tym, co zezwala zapomnieć o mało interesującej normalności, pracy, szkole oraz innych zobowiązaniach, przenosząc się do świata pełnego przygód. Jest to gruntownie inny świat, który wolno zobaczyć oczami rodaka – polskiego podróżnika oraz badacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Emocjonujące historie, zwroty akcji i zaskakująco autentyczne, jak na produkcję przygodową, pokazanie świata, Biały Jaguar z pewnością przypadnie do gustu widowni. Projekt Biały Jaguar powoduje, iż adaptacja filmowa przygód Johna Bobra staje się coraz bardziej możliwa. Należałoby zatem zaintrygować się tym niesłychanie interesującym projektem, jaki bez kwestionowania okaże się przebojem na lokalnych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Poznaj Johna Bobra – niezłomnego Polaka, który zwiedził cały świat!

Niesamowite podróże Johna Bobra bez negowania dostarczą publiczności wiele pierwszorzędnej rozrywki. Projekt Biały Jaguar ma na celu rozpropagowanie tej postaci oraz twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając nowe życie do serii klasyków. Jest to opowieść o naszym rodaku, podróżniku i nieustraszonym odkrywcy, jaki zwiedza Nowy Świat, pełen tubylców, kolonizatorów i niezapomnianych przygód. Zmagania z dziką naturą, wojowniczy Indianie oraz poławiacze pereł – jest to pełna życia opowieść, jaka pobudza fantazję.
Warto nie zapominać, iż nie są to fakty dziejowe – John Bober jest tylko luźno oparty na mówiących o nim przesłankach. Pomimo tego, nawet te nieduże poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych rejonach, właśnie dlatego należałoby przenieść się w świat fantazji oraz przeżyć wspaniałe przygody w tropikach. Adaptacja filmowa dzieła Arkadego Fiedlera nie tylko przyciągnie oryginalną widownie i zwiększy jego popularność, niemniej jednak również przedstawi tę opowieść starym fanom w innowacyjnej formie.

Więcej na moim fanpage: https://www.facebook.com/BialyJaguar