Technologia

Jak wiele potrafią czytniki kodów?

Czytniki kodów to urządzenia, z jakimi do czynienia mamy każdego tygodnia, a nawet nie zdajemy sobie z tego kwestii. Obojętnie od rodzaju artykułu jaki chcemy nabyć ma on kod kreskowy, który po odczytaniu ujawnia jego identyfikację zrozumiałą dla kasy bądź komputera. To, jak działa czytnik kodów nie jest powszechną wiedzą, skutkiem tego należałoby ją zapoznać, żeby prawidłowiej zrozumieć identyfikowanie produktów.

Prosta instrukcja obsługi czytnika kodów kreskowych
Przedsięwzięcie czytników ugruntowuje się po największej części na oddziaływaniu czerwonego światła. Nadawane światło laserowe pada na lustro, które z kolei tworzy wiązkę światła padającego na kod kreskowy. Padające światło odbija się od przerw pomiędzy czarnymi paskami kodu kreskowego i wraca z powrotem do wnętrza skanera. Odbija się ono od wklęsłego lustra (znajdującego się w urządzeniu) oraz przenika do fotodetektora. Narzędzie zmienia światło na impulsy elektryczne, które pozostają “przetłumaczone” na język klarowny dla kas oraz systemów.

Jakie są rodzaje czytników kodów?
Na rynku wolno spotkać się z dwoma podstawowymi typami czytników. Najpopularniejszym i z reguły używany jest czytnik kodów bezprzewodowy. Jego działanie w ogromnej mierze opiera się na działaniu częstości fal radiowych bądź bluetooth. Są dużo bardziej mobilne aniżeli przewodowy czytnik kodów, ponieważ w trakcie jego użytkowania nie przeszkadzają żadne przewody i wolno poruszać się z nim po obszernych magazynach czy hurtowniach. Przewodowy skaner kodów umożliwia dokładne odczytanie kodów znajdujących się na produkcie i dedykowany jest właściwie do stanowisk siedzących, jak na przykład sprzedaż w małych sklepach, butikach itp. Warto kupować skanery przetestowanej jakości, inaczej na przykład takie jak oferuje marka Hardware for Business. Bogata oferta sklepu umożliwia kupno skanera zarówno przewodowego jak i bezprzewodowego w wysokiej jakości oraz należytej cenie.

Jak kiedyś radzono sobie z identyfikowaniem artykułów?
Na przestrzeni lat świat poszedł silnie do przodu dzięki używaniu innowacyjnych technologii. Jeszcze parędziesiąt lat temu nie było techniki, jaka umożliwiłaby identyfikowanie towarów w parę sekund, a proces ten był żmudny oraz niemało cięższy. Prawdopodobnie żądał on wielu notatek, poszukiwania danych i liczenia. Kod kreskowy to względnie nowy wynalazek, jednak przeszedł już własną ewolucję. Na początku powstania tego identyfikatora artykułów, prowizoryczny czytnik kodów jako źródła używał światła LED, jakie miało dużo swoich wad. Aby odczytać kod towar należało przyłożyć wybitnie blisko czytnika, niemniej jednak nie zawsze to działało. Dla porównania, obecny czytnik kodów bezprzewodowy ma prawo wyświetlić wiadomości o produkcie nawet z paru metrów zaledwie w parę sekund.

Rodzaj skanera a specjalizacja dystrybucyjna
W zależności od specjalizacji powinno wykorzystywać się przeróżne skanery kodów. Zdecydowanie przewodowy skaner kodów będzie przeznaczony mniejszym biznesom lub kasom, które nie zmieniają własnego położenia. Przewodowe skanery są nieco tańsze i dobrze sprawdzą się w punktach o mniejszych wymaganiach. Czytnik kodów bezprzewodowy to świetny towar do większych firm lub ewentualnie hurtowni, które absorbują się dystrybucją produktów i muszą porządnie orientować się w ich identyfikacji. Są przydatne, poręczne, lekkie oraz przedstawiają informacje o towarze w kilka sekund.