Sklepy Internetowe

Jaki wybrać depilator?

Wśród środków do pielęgnacji oraz higieny, znaczną wziętością cieszą się depilatory. Zapewniają one efektywne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W sklepach znajdziemy modele wykorzystujące coraz to nowsze technologie oraz śmiałe rozwiązania. W jaki sposób dokonać wyboru porządnego depilatora? Czym się kierować oraz na co zwrócić uwagę? Na te zapytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Jakie są rodzaje depilatorów?
Na rynku możemy znaleźć parę rodzajów depilatorów. To, co je rozróżnia to zastosowany mechanizm działania. W ten sposób możemy wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Depilatory klasyczne są w największym stopniu popularne, albowiem są dostępne w punktach sprzedaży już od dłuższego czasu. Ich mechanizm najczęściej oparty jest na krążkach bądź też pęsetach. Elementy te są osadzone na głowicy – w trakcie jej obrotu, odblokują się i zamykają, przez co są w stanie chwytać włoski. Depilator świetlny zaopatrzony jest w lampę, której funkcją jest naświetlenie danego miejsca na skórze. Nadawane jest światło, będące spektrum fal o różnej długości. Fale te są z kolei wchłaniane przez cebulki włosów, poprzez co ulegają uszkodzeniu. Dzięki temu zapobiegamy powtórnemu wzrostowi włosa. Ostatni rodzaj, czyli depilator laserowy, funkcjonuje na zasadzie emisji indywidualnej wiązki światła. Energia ta jest pochłaniana przez ten element włosa, który odpowiada za jego wzrost – inaczej brodawkę. W związku ze wzrostem temperatury, brodawka może pozostać pod każdym względem zniszczona lub ewentualnie również uszkodzona.

Na co zwrócić uwagę kupując depilator świetlny?
To, co warto wziąć pod szczególną uwagę w trakcie zakupu depilatora świetlnego, to fakt, czy ma on możliwość regulacji mocy. Jest to ważne ze względu na to, iż każdy z nas ma inny próg bólu, a nadmiernie wysoka moc urządzenia ma prawo być dla co niektórych bolesna. Skóra w różnych miejscach ciała jest mniej lub też o wiele bardziej wrażliwa, właśnie dlatego moc urządzenia musimy zawsze przystosowywać do depilowanego obszaru. Nie bez znaczenia jest też dopasowanie tego parametru do rodzaju skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze witryny Politaipl.com, mają dodatkową funkcję, którą jest rozpoznawanie typu skóry.

Depilator laserowy – co warto wiedzieć przed zakupem?
Wybór porządnego depilatora nie należy do najłatwiejszych zadań. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko ceną, lecz też mocą urządzenia oraz pobocznymi funkcjami. Z pewnością warto zwrócić uwagę na sposób zasilania depilatora. Znajdziemy modele, jakie są zasilane sieciowo, akumulatorowo bądź również akumulatorowo- sieciowo. Każde z tych rozwiązań ma swoje niedociągnięcia i atuty, a my musimy dostosować je do indywidualnych wymogów.
Istotne są też funkcje, które mają na celu ułatwienie przeprowadzenia depilacji. Dostępne są np. oprogramowania do planowania depilacji czy również czujnik do rozpoznawania rodzaju skóry.
Nie bez znaczenia jest także liczba trybów pracy i regulacja mocy działania. By depilacja była efektywnie i bez problemu sfinalizowana na rozmaitych obszarach ciała ludzkiego, odpowiednio jest dostosować możliwości depilatora. Co poniektóre modele posiadają poboczne głowice lub też nasadki – to naturalnie dzięki nim depilacja punktów wrażliwych odbędzie się bez bólu.