Moda

Które suknie na wesele będą najbardziej pasować?

Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu jest bez zaprzeczania ślub. Ślub na ogół poprzedza wesele, w którym uczestniczą zaproszeni przez młodą parę goście. O ile mężczyźni nie mają większego kłopotu, jak ubrać się z tej okazji, to panie raz za razem zastanawiają się, jaka sukienka na ślub będzie właściwa. Duży wybór modeli, krojów i barw sprawia, iż większość kobiet ma kłopot, na którą kreację postawić, by wyglądać odpowiednio, a równocześnie nie zakwalifikować modowej wpadki. Zobaczmy co założyć, udając się na przyjęcie weselne.

Suknia na wesele – o czym nie zapominać, kupując ją?

Zastanawiając się nad tym, jaka kreacja na wesele będzie w największym stopniu słuszna, warto pamiętać, że powinna ona być elegancka, lecz też wygodna. Na ogół śluby trwają nawet całą noc i połączone są z zabawą taneczną. Jeśli zdecydujemy się na sukienkę, jaka będzie hamowała ruchy, musimy liczyć się z tym, iż zabawa może nie należeć do udanych. Imponująca suknia powinna zawsze współgrać z porą roku, o jakiej odbywa się przyjęcie weselne. Całkowicie inna sukienka będzie stosowna, jeśli wesele odbywa się w środku lata, a inne wówczas, kiedy ma miejsce w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Pośród proponowanych przez nas sukienek każda kobieta ma szansę znaleźć taką, która bez zarzutu wpisuje się w porę roku, a równocześnie zapewnia swobodę ruchów oraz wygodę na wystarczającym poziomie, aby z wesela wrócić faktycznie zadowoloną. Kupując suknię, w jakiej kobieta zamierza bawić się na przyjęciu ślubnym, wypada pamiętać o jeszcze jednej niezwykle znaczącej kwestii: pod żadnym pozorem nie może ona przyćmiewać sukni panny młodej.

Jaka ma być długość sukienki na wesele?

Suknia na ślub powinna cechować się też słuszną długością. Eksperci od mody weselnej zaznaczają, że sukienki mini nie są najlepszym wyborem na uroczystości weselne. Nie są one albowiem uważane za odpowiednie na wesela. Jeśli wiemy, iż przyjęcie weselne będzie w gruncie rzeczy wytworne, można śmiało zdecydować się na suknię o długości maksi, a w związku z tym taką, jaka sięgać będzie do samych kostek. Najbardziej uniwersalną i bezpieczną długością są jednakże suknie za kolano. To właśnie taka jest długość sukienek koktajlowych, jakie wyśmienicie sprawdzą się na każdym przyjęciu, nie tylko tym weselnym. W należącej do nas ogromnej ofercie nie brakuje modeli, których długość świetnie sprawdzi się w czasie wesela.

Jaki kolor sukienki będzie trafny na wesele?

Sukienki dostępne są w przeróżnych kolorach. Sporo pań, jakie zostały zaproponowane na zawarcie związku małżeńskiego i wesele zastanawia się nad tym, na jaki odcień kreacji postawić. Z całą pewnością odpowiedniej wystrzegać się tych białych oraz kremowych. Należałoby przyjąć zasadę, że są to barwy, jakie w tym dniu zarezerwowane są wyłącznie dla panny młodej. Wielu znawców od mody uwydatnia też, że kiepskim wyborem są sukienki czarne. Niewątpliwie są one bardzo stylowe, jednakowoż niektórzy podchodzą do nich dość przesadnie, uważając, że sukienki w takim kolorze na weselu dają pecha. Śmiało wolno wybierać natomiast z sukienek różowych, granatowych, brązowych, zielonych, śliwkowych, żółtych, czerwonych.