Usługi

Na czym polega monitoring stron internetowych?

Brak słusznego wyświetlania się strony przekładać się będzie na straty finansowe, co można ograniczyć poprzez monitoring dostępności stron internetowych. Gdy nie jest dostępna dla Użytkowników internetu, wówczas w coraz to bardziej konkurencyjnym środowisku będą oni poszukiwać alternatywy. Tracić można w ten sposób kolejnych internautów, lub kontrahentów.

Inwestując w monitoring działania stron www, można korzystać z dostępu do szeregu działań, jakich celem jest zapewnienie stałej dostępności do strony. W MonitWeb zapewniona jest kontrola tego, jak działa serwis internetowy przez 24 godziny.W ten sposób można ograniczyć sytuacje, gdy odwiedzający domenę internetową nie będą mogli skorzystać z jej zasobów. Jakim sposobem wskazują badania przeprowadzone przez Google nawet 4/5 Użytkowników nie powraca na domenę internetową, czy do punktu sprzedaży internetowego, z jakiego nie są zadowoleni. Gdy serwis internetowy będzie niedostępny przez kilka godzin, w owym czasie przełoży się to na realne straty pieniężne.

W jaki sposób zadbać o dobre wyniki strony wykorzystując monitoring dostępności?

Największym problemem jest brak dostępu do strony, który trwa kilka dni. Niemniej jednak nawet kilka godzin, w trakcie jakich serwis internetowy nie będzie się wczytywał, będzie kłopotem dla przedsiębiorstw.

Klienci nie będą w stanie:
– przeszukać oferty,
– złożyć zamówienia,
– dokończyć proces kupna produktów.

Korzystając z usługi MonitWeb, jaką jest monitoring dostępności stron internetowych, wolno w pełni wyeliminować sytuacje, gdy strona będzie nieosiągalna dla Użytkowników. Dodatkowo kontrolowana jest funkcjonalność, lub wydajność serwisu internetowego. Stałemu monitorowaniu podlega pomiędzy innymi to, jak działają serwery. Kiedy domena internetowa wolno się ładuje, wówczas wywoływać to będzie niezadowolenie internautów. Firmy mogą stracić zbawienny wizerunek marki. Każda strona internetowa może tracić zasięgi. Łatwy dostęp do wiadomości w sieci staje się dla użytkowników koronny.

Zatem monitoring dostępności stron internetowych jest w stanie przeciwdziałać:
– stratom finansowym,
– słabszej pozycji witryny w wyszukiwarce Google,
– pejoratywnemu postrzeganiu marki,
– obawom przed sfinalizowaniem transakcji ze względu na postrzeganie bezpieczeństwa strony internetowej,
– przerwom w dostępie do informacji.

Jakie aktywności obejmuje monitoring witryn internetowych?
Podczas dwudziestoczterogodzinnego procesu monitorowania stron WWW w MonitWeb kontrolowane jest to, że domena ładuje się w prawidłowy sposób. Gdy portal przestaje poprawnie działać, wtedy awaria jest bezzwłocznie zgłoszona. Konsumenci otrzymują informacje dotyczące tego, jak długo trwała oraz kiedy miała ona miejsce. W ten sposób monitoring działania stron www na bieżąco dostarcza kosztowne wiadomości, które są nadrzędne z punktu widzenia prawidłowej i szybkiej reakcji. Na domiar tego korzystać wolno z rozbudowanych statystyk. Pozwala to pomiędzy innymi śledzić zadania Cron, a także to jak rzeczywiście funkcjonują. Taka kontrola jest sposobem na unikanie sytuacji, kiedy newralgiczne procesy w domenie nie funkcjonują odpowiednio i nie spełniają swojej funkcji. Toteż inwestycja w monitoring działania stron www to wspaniały sposób na ograniczenie możliwych do wystąpienia strat finansowych. W ten sposób biznes w Internecie wolno prowadzić bardziej skutecznie.