Podróże

Suwalszczyzna z Suwałkami na czele – to wypada sprawdzić!

Nie ma tu miejsca na nudę, ale za to jest nieskończenie dużo możliwości spędzenia czasu tak, jak uwielbiasz. Suwałki to szczególne miejsce na mapie Polski, do jakiego należałoby się wybrać chociaż raz, aby przekonać się o wdzięku tego miasta osobiście. Spójrzmy bliżej na to miejsce, byś mógł przy kolejnych planach weekendowych uwzględnić też Suwalszczyznę jako kandydata do odwiedzenia.

Co powinieneś wiedzieć o Suwałkach?
Jeśli odwiedzasz województwo podlaskie – powinieneś ujrzeć Suwałki. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce oraz stanowią siedzibę powiatu suwalskiego. Pierwsza historyczna wzmianka o Suwałkach notowana jest na rok 1688, jest to więc stosunkowo młode miasto na mapie stworzonego przez nas kraju.
Dzisiaj miasto liczy sobie prawie że 70 tysięcy mieszkańców. Kwitnie pod względem kultury, ekonomii i edukacji. Mieszka się tu prawidłowo, o czym dowodzą przyciągające wydarzenia oraz newsy, z jakimi można się zapoznać z pomocą regionalnego portalu http://suwalki.net.pl . Jeżeli chcesz zaznajomić Suwałki “od kuchni”, należałoby na tę stronę zaglądać.

Polski Biegun północny, innymi słowy z jakiego powodu Suwałki są tak nadzwyczajne?
Każdego roku do Suwalszczyzny wybiera się coraz więcej wędrowców – oraz to nie tylko z Polski. Każdy, kto wypatruje spokoju, ciszy i lubi spędzać czas w ładnych okolicznościach przyrody – będzie kontent. Suwałki, a wobec tego stolica Suwalszczyzny wyróżniają się w rzeczy samej atrakcyjnym położeniem geologicznym, które to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Na czym polega specyfika mikroklimatu Suwalszczyzny?

  • gorące i duszne lata,
  • surowe i długie zimy.

Sama aura jest dopiero zapowiedzią do tego, jak niezwykle wolno odczuć urok tego miasta o każdej porze roku. Do tego miejsca tłumnie przyciągają miłośnicy historii, ponieważ przygraniczne położenie tego miasta sprzyja historycznej rozmaitości.
Bez jakichkolwiek zahamowań wybierz się do pięknej Suwalszczyzny!
Jeśli wybierając miejsce na urlop, wyszukujesz takiego, w jakim nie zaznasz nudy – Suwalszczyzna jest zdecydowanie trafnym wyborem. Bez względu na to, czy bardziej interesuje Cię aktywny odpoczynek, czy interesująca architektura – wszystko to odnajdziesz w tej części Polski, a jeżeli szukasz więcej wiadomości przed rezerwacją noclegu – należałoby spojrzeć tu: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Cała gama wiadomości w zasięgu ręki!

Dlaczego warto udać się na Suwalszczyznę?

  • imprezy kulturalne oraz sportowe,
  • liczne wystawy i muzea
  • architektura sakralna wzbudzająca zachwyt,
  • przepyszna kuchnia z potrawami lokalnymi na czele,
  • rozległe zaplecze miejsc noclegowych.

Zalew Arkadia zdaniem wielu osób będzie tym miejscem na Suwalszczyźnie, jaki bez jakiegokolwiek ale wypada zobaczyć. To 11 hektarów powierzchni wody, gdzie wolno spędzić w samej rzeczy przyjemnie czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dziś można odnaleźć tam boisko, ścieżkę rowerową, lub plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Latem jest tutaj tłumnie, jednakowoż i spokojnie – warto przekonać się o tych atrakcjach osobiście. Wypada jednak przyznać, iż w czasie chłodniejszych miesięcy też ma w sobie faktycznie niemało uroku. Ewidentnie to tylko maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak oraz Suwalszczyzna mają do zaproponowania.